Pre návštevu nášho eshopu kliknite tu: ESHOP
Vyhľadať
Close this search box.

VSDˢ – Nová generácia kompresorov

VSDs

Nová generácia kompresorov

Priamy pohon

Motor priamo poháňa hlavný rotor elementu, bez ozubených kolies, remeňov a tesnení. To umožňuje hermetické uzavretie hnacieho ústrojenstva. Motor a skrutkový element má jeden spojený olejový okruh, ktorý chladí a maže hnacie ústrojenstvo. Vyšší výkon (FAD, množstvo dodávaného stlačeného vzduchu) až o 21 % v porovnaní s modelmi s pevnými otáčkami. Motor FASR spĺňa a presahuje požiadavky triedy účinnosti IE5 (trieda ultra prémiovej efektivity elektromotorov). Frekvenčný menič a motor FASR prekračujú požiadavky normy IES2 (EN 50598) na účinnosť energetického pohonu.

Neos Next / Pohon s premenlivými otáčkami
Tento pohon je špeciálne navrhnutý pre vzduchové kompresory, čím sa maximalizuje účinnosť a spoľahlivosť. Neos Next riadi nielen otáčky hlavného motora, ale aj otáčky chladiaceho ventilátora. Obsahuje digitálne I/O, vďaka ktorým je elektrický rozvádzač nadbytočný. Pohon Neos Next je úplne uzavretý a chránený proti prachu, pre dlhšiu životnosť.

VSD ventilátor
Variabilné otáčky zabezpečujú nižšiu spotrebu energie, nižšiu hlučnosť a optimálne chladenie oleja. Vyznačuje sa nižšími vibráciami. Spĺňa ERP2020.

Inteligentný termostatický ventil
Vďaka inteligentnému termostatickému ventilu a ventilátoru VSD bude teplota vstrekovania oleja regulovaná na optimálnu hodnotu, ktorá umožňuje najefektívnejšiu prevádzku jednotky, čím sa zvýši výkon, spoľahlivosť a životnosť oleja.

Inteligentné odkalovanie
Zabezpečuje automatické odstraňovanie kondenzátu pre minimalizáciu strát stlačeného vzduchu. Sleduje vypúšťací cyklus a plán údržby, detekuje a hlási potenciálne problémy.

Elektronikon® Touch controller
Špičkový dotykový ovládací panel s hlásením varovaní a porúch, s plánovacím kalendárom pre zmenu prevádzkového režimu, zmenu tlakového pásma, vypnutím kompresoru a plánovaním údržby. Jednoduché používanie je navrhnuté tak, aby fungovalo v najnáročnejších podmienkach. Štandardne integrovaný EQ2i, sledovanie poradia fáz, vzdialený monitoring, najlepšia konektivita pre vášu úplnú kontrolu.

Vstupný filter
Vyvinutý špeciálne pre VSDˢ. Zabezpečuje zvýšenú účinnosť filtrácie, nižšiu tlakovú stratu a maximálny výkon.

Udržateľnosť
Dvojciferné zníženie spotreby energie na zníženie Vašich nákladov na energiu, uhlíkovej stopy, starostlivé využívanie zdrojov a minimálny počet komponentov.

Kompaktné rozmery a nízka hlučnosť
Nízka hlučnosť len 63 dB umožňuje umiestnenie priamo vo výrobných priestoroch. Extrémne malé rozmery zaisťujú jednoduchú a flexibilnú inštaláciu a tým minimum nákladov pri osadení.

Exkluzívne funkcie, ktoré predstavujú rozdiel
Kompresor GA VSDˢ ponúka množstvo funkcií, vďaka ktorým je jedinečný a pomáha zároveň transformovať spôsob Vašej práce:

Inteligentný systém regulácie teploty
Model GA VSDˢ je prvým kompresorom, ktorý ponúka úplnú kontrolu vstrekovaného oleja na elimináciu rizika kondenzácie a maximalizáciu účinnosti kompresie. Využíva inteligentný systém regulácie teploty a jeho sofistikovanú koordináciu medzi regulátorom Elektronikon®, frekvenčným meniočom Neos Next, inteligentným termostatickým ventilom a ventilátorom VSD. Systém inteligentného termostatického riadenia kompresora VSDˢ garantuje, že prevádzka kompresora prebieha vždy pri optimálnej teplote na dosiahnutie väčšej efektivity a spoľahlivosti.

Režim Boost Flow (zvýšenie prietoku)
Pri iných kompresoroch znamená prekročenie maximálneho výkonu stratu tlaku a prípadne aj zastavenie výroby. Kompresor GA VSDˢ sa dodáva s režimom „Boost Flow“ (zvýšenie prietoku), ktorý vám umožňuje dočasne prekročiť limity kompresora bez negatívnych dôsledkov na prevádzku alebo spoľahlivosť.

Režim zosilnenia prietoku automaticky dodáva ďalší výkon naviac a zároveň chráni pred nákladnými výpadkami. Extra boost posyktuje o 5% väčší prietok po celkovú dobu 100 hodín.

Pokročilá konektivita
Elektronikon® Touch: ponúka užívateľsky prívetivý viacjazyčný displej s mnohými možnosťami ovládania a monitorovania na optimalizáciu výkonu kompresora.

Ovládanie viacerých kompresorov: štandardne je integrovaný s EQ2i. Spravujte až 6 kompresorov v jednej tlakovzdušnej sieti pomocou voliteľného nástroja Equalizer 4.0.

SMARTLINK: ponúka diaľkové monitorovanie stavu, údaje o výkone a prehľady v reálnom čase, časovú os servisu, upozornenia na údržbu a online knižnicu zdrojov.

Komunikačný protokol OPC UA : bezproblémovo a bezpečne integrujte kompresor GA 22-37 VSDˢ do svojej výrobnej siete, aby ste dosiahli skutočný výkon a efektivitu systému.