Pre návštevu nášho eshopu kliknite tu: ESHOP
Vyhľadať
Close this search box.

Ideálna filtračná technológia inPASS™

NOVÁ RADA FILTROV

Filtre s bypaspom

Okrem vynikajúcich filtrov získate aj revolučné vstavané obtokové potrubie – inPASS™ , ktoré vám umožní vykonávať údržbu vášho filtra bez narušenia prietoku vzduchu. Pre vás to znamená veľké investičné úspory. Eliminujete potrebu inštalácie drahého vonkajšieho obtoku potrubia, znížia sa vaše prevádzkové i energetické náklady a skrátia časy údržby.

Servisný indikátor

Na zaistenie stálej kvality vzduchu umožňuje servisný indikátor jednoduchú kontrolu prevádzkových hodín filtra, rozdielového tlaku a stavu údržby. Môže dokonca odoslať upozornenie na diaľku.

Prečo by som mal používať originálne filtre Atlas Copco?

Odstránením nečistôt z prietoku vzduchu môže správny filter výrazne znížiť prevádzkové náklady, zabezpečiť plnenie aj tých najprísnejších noriem čistoty vzduchu a predĺžiť životnosť vzduchových systémov a pneumatických zariadení. 

Filtre od spoločnosti Atlas Copco na trhu navyše nemajú konkurenciu. Na vývoj špičkových filtračných riešení sme zoskupili špecializovaný tím odborníkov. Za tie roky inovovali typy a konštrukcie filtrov, procesov a filtračných médií tak, aby vám poskytli presnosť, spoľahlivosť a životnosť s prívlastkom najlepšie vo svojej triede.

Ako nájdem správny filter pre moju aplikáciu?

Prvým krokom je zistiť, pred akým typom kontaminantov potrebujete svoj systém chrániť, a určiť triedu čistoty vzduchu požadovanú pre vašu aplikáciu.

Spoločnosť Atlas Copco ponúka širokú škálu filtrov, ktoré optimálne upravujú a chránia vzduch pred škodlivými látkami. Každý z nich je určený na zamedzenie konkrétneho rizika kontaminácie.

APLIKÁCIA FILTROV

Čo všetko filtrujeme?

Suchý prach

Mikroorganizmy

Olejový aerosól

Vlhký prach

Olejová para

Vodné kvapky

Aký filter pre ktorú triedu čistoty?

Ďalším spôsobom, ako nájsť ten správny filter, je skontrolovať svoju aplikáciu a určiť požadovanú čistotu vzduchu podľa medzinárodnej normy ISO 8573-1: 2010. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené rôzne triedy čistoty vzduchu podľa normy ISO 8573-1: 2010 a kombinácie filtrov a sušičov Atlas Copco, ktoré vyhovujú týmto triedam.