Pre návštevu nášho eshopu kliknite tu: ESHOP
Vyhľadať
Close this search box.

Filtre a separátory

ATLAS COPCO GENUINE PARTS

Filtre a separátory na kompresory

Vyhnite sa poškodeniu alebo zníženiu výkonnosti kompresorov alebo vákuových čerpadiel. Chráňte ich pred znečistením prachom a nečistotami originálnymi filtrami a separátormi pre kompresory.

Kontaminácia prachom alebo nečistotami môže spôsobiť poškodenie alebo stratu výkonnosti rotorov a ich krytov. Špecifické vložky filtra a vysoká úroveň účinnosti filtrácie zaručia dlhú životnosť vášho systému. Naše filtre sú vytvorené na zvládnutie vysokého prevádzkového tlaku a vyznačujú sa špičkovou životnosťou vďaka svojej schopnosti zadržiavať nečistoty a odolnosti voči teplotám.

ATLAS COPCO

Prečo filtre a separátory od spoločnosti Atlas Copco?

Vysoká kvalita filtrácie

Konfigurácia a starostlivý výber filtračných materiálov je kľúčom k výkonu všetkých filtrov, čo zaručuje maximálnu životnosť filtra, minimálny pokles tlaku a optimálnu kvalitu výstupného vzduchu.

Zabráňte kontaminácii

Všetky naše filtre sú navrhnuté pre váš kompresor a zabezpečujú dokonalé uchytenie, čím zabraňujú prenikaniu nefiltrovaného vzduchu alebo oleja.

Znížte spotrebu oleja

Malý prenos oleja znižuje spotrebu oleja na minimum. Olejový filter zachytáva prach, usadeniny a iné cudzie častice, čím zabezpečuje prietok čistého oleja do elementu kompresora.

ATLAS COPCO

Chráňte svoj olejový systém

Vzduchový filter

Pomocou vzduchových filtrov Atlas Copco odfiltrujte častice. Kompresory pracujú v rôznych typoch prostredia, ktoré ovplyvňujú vstupný vzduch. Nečistoty, ako sú prachové častice, sú väčšinou neviditeľné voľným okom. Môžu však spôsobiť poškodenie elementu kompresora, znížiť jeho účinnosť alebo dokonca spôsobiť zlyhanie. Môžu tiež urýchliť aj starnutie maziva a narušiť jeho schopnosť chrániť kovové komponenty. Vzduchový filter je navrhnutý tak, aby chránil vaše zariadenie tým, že tieto častice odfiltruje.

Olejový filter

Nečistoty v oleji môžu spôsobiť poškodenie rotorov elementov kompresora a puzdier elementov kompresora, čo vedie k zníženiu výkonu a vyšším prevádzkovým nákladom. Môžu poškodiť aj ložiská, čo vedie ku kontaktu s rotorom, možnému zlyhaniu elementov a výpadkom výroby. Nakoniec skracujú životnosť komponentov a samotného oleja. Olejový filter zachytáva prach, usadeniny a iné cudzie častice, čím zabezpečuje prietok čistého oleja do elementu kompresora. Okrem ochrany ložísk a iných mechanických komponentov zabraňuje predčasnému zaneseniu separátora vzduchu/oleja.

Odlučovač oleja

Stlačený vzduch, ktorý opustí element kompresora, je zmes vzduchu a oleja. Aby sa zabránilo kontaminácii výrobných zariadení alebo koncových výrobkov, potrebujete vysoko kvalitný vzduch. Preto sa obsah oleja vo vzduchu, ktorý opúšťa kompresor, musí znížiť na absolútne minimum! Najlepšia separácia vzduchu-oleja vo svojej triede zaručuje typický obsah oleja 2 ppm s absolútnym maximálnym obsahom 3 ppm. V separátore vzduchu/oleja sa olejová hmla skvapalňuje na kvapôčky, ktoré sa zachytávajú v spodnej časti. Odtiaľ sa olej filtruje a posiela späť do elementu kompresora.

Pomôžeme sa Vám zorientovať v kompresorovej technike