Pre návštevu nášho eshopu kliknite tu: ESHOP
Vyhľadať
Close this search box.

Rada FD, FD+

ATLAS COPCO

Sušiče chladeného vzduchu FD

Kondenzačné sušiče

Naše vysokokvalitné sušiče chladeného vzduchu FD využívajú technológiu priamej expanzie na odstránenie vlhkosti zo stlačeného vzduchu so stabilným rosným bodom len na úrovni +3 °C/+37,4 °F. Dostupné sú vo verzii chladenej vodou a vzduchom. Zavedenie kompresorovej technológie VSD (a neskôr VSD+) spoločnosťou Atlas Copco sa stalo míľnikom v tomto odvetví. So sušičom FD VSD rozširujeme tento princíp úspory energie aj na vaše kvalitné vzduchové zariadenie.

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE
KAPACITA FAD m3

21,6 -8 640 m3

PRÍKON SUŠIČA kW

0,2 - 12,8 kW

KAPACITA FAD l/s

6 - 2 400 l/s

DOPLNKOVÉ SLUŽBY A NOVINKY
BROŽÚRA O PRODUKTE
Kondenzačné sušiče
Rada FD, FD(VSD)+

Sušiče vzduchu s chladiacim médiom radu F 5 – 130 od spoločnosti Atlas Copco udržiavajú váš systém stlačeného vzduchu v optimálnom stave, pretože účinne a spoľahlivo odstraňujú vlhkosť. Vďaka stabilnému tlakovému rosnému bodu na úrovni len 7 °C sú tieto kompaktné sušiče s malými nárokmi na údržbu kompatibilné s väčšinou kompresorových technológií a aplikácií. Výstupný vzduch z kompresora dosahuje 100 % vlhkosť. Dochladzovače a vypúšťacie prvky sú prvou líniou obrany pred vodou vo vašom systéme. Naše sušiče eliminujú zvyškovú vlhkosť na zabezpečenie úplne suchého vzduchu pre aplikácie, v ktorých sa vyžaduje zvýšená kvalitu vzduchu.

Stabilný rosný bod

FD/FD+ (VSD) suší vzduch na stabilný rosný bod (až do +3 °C/+37 °F) bez ohľadu na teplotu okolitého vzduchu.

Čistý stlačený vzduch

Sušiče chladeného stlačeného vzduchu FD/FD+(VSD) prekračujú medzinárodné normy pre čistotu stlačeného vzduchu ISO 8573-1:2010, trieda 4

Vysokoúčinný výmenník tepla

Kompaktný spájkovaný doskový alebo hliníkový výmenník tepla s s protiprúdom alebo so stranou vzduch – vzduch pre optimálnu účinnosť chladenia a najmenší možný pokles tlaku.

Inteligentné VZDUCHOVÉ riešenia

Sušič chladeného stlačeného vzduchu FD/FD+ (VSD) šetrí energiu a chráni vašu výrobu, pričom je navrhnutý tak, aby ho bolo možné využívať spolu s radom špičkových vzduchových kompresorov a regulátorov.

Vylepšená energetická účinnosť

Sušič stlačeného vzduchu FD/FD+ (VSD) šetrí energiu od samého začiatku prevádzky vďaka nízkemu poklesu tlaku, vysokej účinnosti komponentov a progresívnemu riadiacemu systému

Regulátor Elektronikon® Touch

Poskytuje pokročilé ovládanie a umožňuje vzdialené monitorovanie.

Cieľové skupiny

Pomôžeme sa Vám zorientovať v dusíkových generátoroch