Pre návštevu nášho eshopu kliknite tu: ESHOP
Vyhľadať
Close this search box.

Úprava vzduchu

ATLAS COPCO

Kompletný sortiment sušičov stlačeného vzduchu

Náš rad sušičov stlačeného vzduchu chráni vaše systémy a procesy spoľahlivým, energeticky účinným a nákladovo efektívnym spôsobom.

Obsah vlhkosti sa v teplom a vlhkom vzduchu zvyšuje, čo znamená, že z kompresora vychádza viac vody. Stlačený vzduch obsahuje menej vody, keď je tlak vyšší, a preto sa dá ľahšie sušiť. Predstavte si špongiu, ktorá je nasiaknutá vodou; čím viac ju stlačíte, tým menej vody obsahuje.

RADA F

Kondenzačné sušiče

RADA FX

Kondenzačné sušiče

RADA FD, FD+

Kondenzačné sušiče

RADA CD, CD+

Adsorbčné sušiče

RADA BD, BD+

Adsorbčné sušiče

RADA SD

Membránové sušiče
KONDENZAČNÉ, ADSORBČNÉ, MEMBRÁNOVÉ

Rozdelenie sušičov

Kondenzačné sušiče

Kondenzačné sušiče sú najčastejšie používané sušiče v priemysle a pozostávajú z výmenníka tepla "vzduch-vzduch" a výmenníka tepla "vzduch-chladivo". Výmenníky tepla odstraňujú vlhkosť zo stlačeného vzduchu kondenzáciou vody v ňom.

Adsorbčné sušiče

Adsorpčné sušiče sa používajú vtedy, keď si aplikácia stlačeného vzduchu vyžaduje tlakový rosný bod pod 0°. Regeneračné adsorpčné sušičky s pohlcovačom vlhkosti pozostávajú z dvoch tlakových nádob. stlačeného vzduchu.

Membránové sušiče

Prichádzajúci vzduch prúdi cez zväzok dutých priepustných vlákien. Molekuly vody sa pohybujú cez priepustnú stenu vlákna a vysušený vzduch prúdi k výstupu zo sušičky. Na výstupe sa malé množstvo suchého vzduchu používa na vyčistenie.

NOVE FD VSD

Kondenzačné sušiče s frekvenčným meničom

NOVINKA

Necyklovací sušič vzduchu s chladiacim médiom má vlastný kompresor, ktorý stláča chladiaci plyn do kvapalnej formy. Konvenčné sušiče majú recipročný (piestový) kompresor, ktorý pracuje pri pevných otáčkach a beží neustále, či je alebo nie je potrebný vzduch. Naopak, sušiče FD VSD Atlas Copco používajú tichý, kompaktný špirálový kompresor, ktorý automaticky mení otáčky tak, aby zodpovedali vašim skutočným požiadavkám na vzduch. Dôležitou výhodou sušiča FD VSD je vzduch vysušený na stabilný rosný bod, bez ohľadu na teplotu okolitého vzduchu. V prípade sušiča na báze tepelnej masy rosný bod stlačeného vzduchu v skutočnosti indikuje kompresoru chladiaceho okruhu s pevnými otáčkami, či sa má spustiť alebo zastaviť, takže rosný bod stúpa a klesá.

Ochrana vašich systémov

Upravený vzduch pomáha predchádzať korózii potrubia, poškodeniu výrobku a predčasnému zlyhaniu pneumatického zariadenia.

Správa kvality vášho konečného výrobku

Kompletný sortiment výrobkov s rosnými bodmi od +3 do –70 °C na zabezpečenie správnej kvality vzduchu pre vašu aplikáciu

Energeticky účinné sušiče vzduchu

Všetky sušiče vzduchu sú navrhnuté tak, aby pracovali čo najefektívnejšie z hľadiska spotreby energie a čo najšetrnejšie k životnému prostrediu.
Pomôžeme sa Vám zorientovať v úprave vzduchu pre kompresorovú techniku