Pre návštevu nášho eshopu kliknite tu: ESHOP
Vyhľadať
Close this search box.

Oleje a mazivá

ATLAS COPCO GENUINE PARTS

Olej, mazivá a kvapaliny pre vzduchové kompresory

Vzduchové kompresory a vákuové čerpadlá potrebujú špecifický olej na dosiahnutie maximálnej prevádzkyschopnosti, výkonu a životnosti. Oleje a kvapaliny pre vzduchové kompresory Atlas Copco splnia všetky vaše potreby. Aby kompresor fungoval spoľahlivo a hospodárne, olej zohráva niekoľko dôležitých úloh. Chráni rotujúce časti, aby sa zabránilo kontaktu medzi kovmi. Absorbuje teplo, aby sa zabezpečila optimálna pracovná teplota. Utesňuje medzery medzi rotormi a krytom, čím zabraňuje spätnému toku vzduchu a zníženému výstupu. A nakoniec absorbuje nečistoty alebo ich prenáša do olejového filtra.

Vďaka tomu je každé mazivo od spoločnosti Atlas Copco jedinečné. Tým sa zabezpečí, že mazivo bude fungovať tak, ako má. 

ATLAS COPCO

Prečo oleje a mazivá od spoločnosti Atlas Copco?

Jedinečná zmes prísad

Správne zloženie dobre vyvážených prísad je nevyhnutné pre výkon a životnosť oleja. Prevencia oxidácie je jedným z hlavných cieľov, chrániť kritické časti pred kontamináciou alebo poškodením. Zabráňte tvorbe peny v mazive, najmä v separátore vzduchu/oleja, čo znamená ochranu kvality odchádzajúceho vzduchu.

Zabránenie opotrebeniu

Vytvorenie správneho ochranného filmu na rotujúcich častiach je podmienené viskozitou pri rôznych teplotách v kombinácii s ochrannými prísadami, ktoré tvoria chemický povlak. Tým sa predlžuje životnosť rotorov, ložísk a prevodov a predchádza sa poruchám.

Kompatibilný so všetkými dielmi

Olej v kompresore prichádza do kontaktu s viacerými komponentmi vyrobenými zo širokej škály materiálov, od kovov až po mäkšie materiály na tesnenia. Iba správne zloženie robí olej vhodným na kontakt so všetkými týmito rôznymi časťami a spotrebným materiálom.

ATLAS COPCO

Chráňte svoj olejový systém

Čo ak používam neznačkový kompresorový olej?

Neznačkové, štandardné oleje sa vyrábajú pre rôzne typy zariadení so štandardnými požiadavkami. Kompresory a vákuové čerpadlá sú však komplexné nástroje, ktoré sa často používajú v náročných podmienkach. Na základe našich odborných znalostí v oblasti kompresie a na základe úzkej spolupráce so spoločnosťami vyrábajúcimi oleje sme vyvinuli jedinečný balík prísad, ktoré spĺňajú všetky požiadavky zariadenia.

Aké je riziko pri výbere nesprávneho kompresorového oleja?

Pri použití nesprávneho maziva hrozí pre zariadenie niekoľko nebezpečenstiev. Životnosť zariadenia sa môže znížiť, v olejovom okruhu, a na pohyblivých častiach sa môžu vytvoriť usadeniny a mazanie dôležitých častí nebude dostatočné. Neoriginálne mazivá môžu znížiť utesnenie, korodovať kovové časti v dôsledku oxidácie oleja a spôsobiť prenos oleja, čo spôsobuje zlú kvalitu vzduchu v dôsledku častíc oleja v systéme. Vyhnite sa týmto rizikám výberom mazív Atlas Copco.

Vyberte si správny typ kompresorového oleja

Každá kombinácia kompresora alebo vákuového čerpadla, aplikácie a podmienok prostredia je jedinečná. Na zaistenie tej najlepšej výkonnosti a spoľahlivosti je preto potrebné použiť špecifický typ maziva pre danú kombináciu. V našom sortimente nájdete syntetické oleje, minerálne oleje a olej s certifikáciou NSF na použitie v potravinárskom priemysle.

Pomôžeme sa Vám zorientovať v kompresorovej technike