Pre návštevu nášho eshopu kliknite tu: ESHOP
Vyhľadať
Close this search box.

Rada IWD

ATLAS COPCO

Odkaľovanie

Odkaľovanie vody

Naše modely IWD, EWD a WD riešia všetky problémy s vypúšťaním kondenzátu zo stlačeného vzduchu, dokonca aj pri silne kontaminovaných systémoch. Vodné separátory a vypúšťania vody ponúkajú bezpečnú, spoľahlivú a hospodárnu manipuláciu s kondenzátom.

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE
MODELOVÁ RADA

50 - 5 000

VÝKON Nm³/h

180 -78 012 Nm³/h

VÝKON l/s

50 - 21 670 l/s

DOPLNKOVÉ SLUŽBY A NOVINKY
BROŽÚRA O PRODUKTE
Vodné odlučovače
EWD, IWD

Naše modely IWD, EWD a WD riešia všetky problémy s vypúšťaním kondenzátu zo stlačeného vzduchu, dokonca aj pri silne kontaminovaných systémoch. Vodné separátory a vypúšťania vody ponúkajú bezpečnú, spoľahlivú a hospodárnu manipuláciu s kondenzátom. Elektronické vypúšťanie IWD zhromažďuje a odstraňuje tekutú vlhkosť z vášho vzduchového systému efektívne, spoľahlivo a účinne. Vypúšťanie s nulovou stratou uvoľní obsah vlhkosti len vtedy, keď dosiahne prednastavenú úroveň. Riešenie IWD zanecháva minimálne množstvo vlhkosti a zaisťuje, že pri vyprázdňovaní nádoby nemôže uniknúť žiadna energia. Vďaka špeciálnemu krytu je možné IWD použiť v olejom mazaných a bezolejových zariadeniach.

Spoľahlivý a čistý vzduch

Výstupný vzduch z kompresora dosahuje 100 % vlhkosť. Obsahuje tiež olej (pokiaľ nepoužívate bezolejový kompresor) a pevné častice. Spolu tvoria abrazívne, často kyslé, olejové kaly. Bez úpravy vzduchu vstupuje tento kalný mix do vášho systému so stlačeným vzduchom, spôsobuje koróziu v potrubí, poškodzuje pneumatické nástroje a potenciálne ohrozuje kvalitu finálnych produktov.

Minimálna údržba, vysoká spoľahlivosť

Vďaka tomu, že nemá žiadne pohyblivé diely, ponúka tento vodný separátor vysokú spoľahlivosť a vyžaduje len minimálnu údržbu. K dispozícii je možnosť automatického aj ručného vypustenia.

Elektronické vypúšťanie vody IWD

Elektronické vypúšťanie IWD zhromažďuje a odstraňuje tekutú vlhkosť z vášho vzduchového systému efektívne, spoľahlivo a účinne. Vypúšťanie s nulovou stratou uvoľní obsah vlhkosti len vtedy, keď dosiahne prednastavenú úroveň. Riešenie IWD zanecháva minimálne množstvo vlhkosti a zaisťuje, že pri vyprázdňovaní nádoby nemôže uniknúť žiadna energia. Vďaka špeciálnemu krytu je možné IWD použiť v olejom mazaných a bezolejových zariadeniach.

Úspora energie

Inteligentná funkcia vypúšťania monitoruje hromadenie kondenzátu pomocou snímačov hladiny kvapaliny. Vypúšťa kondenzát len vtedy, keď je to potrebné, čím sa predchádza plytvaniu stlačeným vzduchom a významne sa šetrí energia.

Cieľové skupiny

Pomôžeme sa Vám zorientovať v dusíkových generátoroch